Za kluczowe urządzenie do cięcia sklejek z drewna uznaje się laubzegę. Lecz laubzegę nie wyłącznie przypuszczalnie można wykorzystywać do cięcia sklejek drewnianych, ale także z miękkiego żelaza oraz surowca. Za pomocą laubzegi można kroić zwyczajne prążki rozkrojenia, a również pasy przepołowienia o nierównomiernym kształcie na dowód w postaci łuków czy również wężyków. Przy pomocy nadmienionego aparatu przypuszczalnie można wykroić również owalne, czworoboczne oraz nieregularne szpary.
Z przekonaniem przypuszczalnie można powiedzieć, że wyrzynarka jest niesamowitym narzędziem nie tylko do obcinania płyt, lecz zwłaszcza jest nieodzownym narzędziem w każdorazowym warsztacie majsterkowicza. Jest paręnaście zasad podczas skrawania sklejek za pomocą wyrzynarki. Kluczowa zasada tyczy się odpowiedniego umieszczenia wyrzynarki. W związku z tym, w czasie krojenia długa płoza wyrzynarki winna być dociśnięta do skrawanej tafli. Istotne jest, żeby podczas cięcia sklejki, laubzega nie wpadła w którekolwiek drgania, ponieważ prawdopodobnie może to sprawić złamanie klinga. Jeśli będziemy pragnęli ciąć sklejki stosunkowo stwardniałe, wtedy trzeba ustawić na wyrzynarce najsłabszy przebieg, tylko z niedużą wartkością przesuwu ostrza prawdopodobnie można wykroić oczekiwany kształt.
Natomiast im materiał jest sprężystszy, tym tok musi być szybszy, Prowadząc laubzegę, nie powinno się spieszyć, bardziej postarać się stopniowo wycinać płytę w tej samej miarowości. Przy specjalistycznym wycinaniu sklejek z drewna zaleca się używać cyrkiel.