Powietrze w pomieszczeniach może być tak samo zanieczyszczone jak powietrze na zewnątrz. W rzeczywistości, badania pokazują, że powietrze w pomieszczeniach jest często bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Ponadto, duszność pomieszczeń sprawia, że są one bardziej podatne na gromadzenie się roztoczy, pyłków, sierści zwierząt domowych i innych alergenów. W wyniku tej kombinacji czynników, wiele osób stwierdza, że ich domy są mniej czyste niż by chcieli. Dezynfekcja przestrzeni wewnętrznej może pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na jakiekolwiek choroby lub alergie podczas mieszkania w domu. Ważne jest, aby pamiętać, że dezynfekcja domu to nie to samo co jego sanityzacja; środki dezynfekujące są środkami chemicznymi, które zabijają mikroorganizmy powodujące choroby (patogeny).

Jaki jest najlepszy sposób na dezynfekcję domu?

Dezynfekcja domu jest ważnym środkiem zapobiegawczym, który pomoże Ci zachować zdrowie. Zaleca się, abyś dezynfekował swój dom co najmniej raz w miesiącu w miesiącach zimowych, jeśli cierpisz na alergie lub jeśli w twoim domu mieszkają ludzie, którzy są chorzy. Będziesz chciał zwiększyć częstotliwość w innych porach roku, zwłaszcza gdy jest duża liczba osób wchodzących i wychodzących z domu. Zauważ jednak, że dezynfekcja domu nie oznacza, że musisz wszystko odkazić. Dezynfekcja to proces zabijania patogenów, podczas gdy sanityzacja to proces całkowitego usuwania patogenów. Dezynfekcja domu pomoże Ci zabić wszelkie szkodliwe zarazki, które mogą być obecne, ale nie pozbędzie się całego brudu.

Dezynfekcja łazienki

Łazienka jest jednym z obszarów domu, który jest najbardziej podatny na rozwój bakterii. Aby zdezynfekować swoją łazienkę, zacznij od usunięcia wszelkich przedmiotów, które można łatwo zdezynfekować, takich jak deski klozetowe, mydło czy ręczniki. Następnie wyczyść powierzchnie łazienki środkiem dezynfekującym. Po oczyszczeniu łazienki użyj środka dezynfekującego, takiego jak wybielacz, aby zdezynfekować wszystkie nieporowate powierzchnie. Następnie wyczyść zlew i muszlę klozetową środkiem dezynfekującym lub wybielaczem, ponieważ są to miejsca szczególnie podatne na rozwój bakterii. Na koniec użyj środka dezynfekującego w sprayu do czyszczenia deski klozetowej i innych plastikowych powierzchni, które możesz mieć.

Dezynfekcja kuchni

Kuchnia to obszar domu, który jest powszechnie domem dla bakterii. Najlepiej jest regularnie dezynfekować kuchnię, szczególnie jeśli nie masz drzwi pomiędzy kuchnią a resztą domu. Zacznij od usunięcia wszelkich przedmiotów, które można łatwo zdezynfekować, takich jak talerze, przybory kuchenne i inne naczynia. Następnie wyczyść powierzchnie kuchenne środkiem dezynfekującym. Po tym jak kuchnia jest czysta, użyj środka dezynfekującego, takiego jak wybielacz, aby zdezynfekować wszystkie nieporowate powierzchnie. Następnie wyczyść zlew i zmywarkę do naczyń środkiem dezynfekującym lub wybielaczem, ponieważ są to miejsca szczególnie podatne na rozwój bakterii. Na koniec użyj sprayu dezynfekującego do czyszczenia blatów i wszelkich innych plastikowych powierzchni, które masz w kuchni.

Dezynfekcja sypialni

Sypialnia jest jednym z najczęściej odwiedzanych pomieszczeń w domu, dlatego ważne jest, aby regularnie ją dezynfekować. Zacznij od usunięcia wszelkich przedmiotów, które można łatwo zdezynfekować, jak prześcieradła, poduszki czy koce. Następnie wyczyść powierzchnie w sypialni za pomocą środka dezynfekującego. Po oczyszczeniu sypialni użyj środka dezynfekującego, takiego jak wybielacz, aby zdezynfekować wszystkie nieporowate powierzchnie. Następnie wyczyść swoje prześcieradła, poduszki i koce środkiem dezynfekującym lub wybielaczem, ponieważ są to obszary szczególnie podatne na rozwój bakterii. Na koniec użyj sprayu dezynfekującego, aby wyczyścić wszelkie inne plastikowe powierzchnie w sypialni.

Dezynfekcja salonu i innych wspólnych obszarów

Salon jest miejscem, w którym ludzie mają bliski kontakt na co dzień. To może sprawić, że stanie się on pożywką dla rozprzestrzeniających się zarazków. Aby zdezynfekować swój salon, zacznij od usunięcia wszelkich przedmiotów, które można łatwo zdezynfekować, takich jak szczotki do włosów, grzebienie czy cążki do paznokci. Następnie wyczyść powierzchnie salonu środkiem dezynfekującym. Po tym jak salon jest czysty, użyj środka dezynfekującego, takiego jak wybielacz, aby zdezynfekować wszystkie nieporowate powierzchnie. Następnie wyczyść szczotki do włosów, grzebienie i cążki do paznokci środkiem dezynfekującym lub wybielaczem, ponieważ są to miejsca szczególnie podatne na rozwój bakterii. Na koniec, użyj sprayu dezynfekującego do wyczyszczenia wszelkich innych plastikowych powierzchni w Twoim salonie.

Dezynfekcję klimatyzacji wykonasz dzięki Nanoclean AC8.

Istnieje wiele sposobów na dezynfekcję domu. Możesz wybrać dowolną metodę, która najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego domu. Pamiętaj, że celem dezynfekcji jest zabicie szkodliwych zarazków, a nie pozbycie się całego brudu. Jednym z najlepszych sposobów na dezynfekcję domu jest użycie wybielacza. Możesz użyć wybielacza do dezynfekcji prawie każdej powierzchni w domu, od lad i podłóg do mebli i pościeli.