Wypuszczając się w podróż z dziećmi, szczególnie zagranicę, trzeba nakierowywać uwagę czy w hotelach są place zabaw, bądź mini kluby a także sposobności animacji. Stąd te elementy w hotelach są tak znaczące? Albowiem, małoletni żądają nieustannej stymulacji bodźcami, wyłącznie w taki sposób możliwy jest ich zupełny rozrost. Wakacje to także okres na ewolucje dziecięcej uwagi. Rodziciele wybierający się w trasę z dziećmi, winni w szczególny sposób zweryfikować czy w wybranym motelu mieści się profesjonalny, pomysłowy placyk zabaw, albo minimalny klub dla małoletnich. W wspomnianych miejscach mogą bawić się małoletni wraz z rodzicielami lub dzieci przypuszczalnie mogą zostawać pod asekuracją wykwalifikowanych opiekunów.

Wielokrotnie hotele sugerują swoją opiekę w małych lokalach oraz na skwerach zabaw dla małoletnich od drugiego roku życia. Prócz wymienionych lokali oraz placyków rozrywki, opłaca się skontrolować czy na terenie motelu są urządzane aktywności dla małoletnich, w trakcie których małoletni wspólnie karykaturują, lakierują, tańczą a też bywają w rozmaitych kwizach z fantami.

Świetnie wyszkoleni animatorzy spowodują, że w czasie wczasów dzieci zbiorą ogrom wspomnień, a także zrobią co się da by wizyta w hotelu nie stała się straszną dla dzieci nudą.