Dykty MDF występują w trzech typach czyli MDF,LDF jak też HDF. Każdorazowe kategorie płyt bywają drewnianopochodne, a powstają w implikacji ugniatanych wiór drzewnych z uzupełnieniem biologicznych związków, które są nieodzowne do skonsolidowania dykty. Wyrób płyty MDF odbywa się w uwarunkowaniach bardzo wysokiego parcia jak również porównywalnie niezwykle wysokiej ciepłoty. Homogeniczna zawiesistość jak też monolityczny zespół materiałowy w pełnym obrazie umożliwia fantastyczną obrabialność techniczną dykty MDF w procesie obcinania. Abrewiacja MDF pochodzi od wyrazów Medium Density Fibreboard jak też sięga do użytkowania artykułu. Ten typ płyty wyprodukowany z wiór drewnianych jest pośredniej gęstości i najczęściej używa się go do produkcji mebelek jak również artykułów dopracowania pokoi, wzór przypuszczalnie mogą przedstawiać listwy zdobione, deski ścienne jak też wspaniałe kasetony.

Prócz wspomnianych czynności, sklejkę MDF wykorzystuje się też do wyrobu towarów stolarstwa budowlanego, na przykład drzwi. Cudowna powierzchnia płyty MDF ułatwia jej pokrycie cienkimi filmami melaminowymi, oklejowanymi, lub poprzez okrycie okleinami sztucznymi jak również ekologicznymi w celu uszlachetnienia produktu. Odmienne gatunki sklejek drewnianopochodnych kontrastują pomiędzy sobą gęstością skrawek drzewnych, co przykłąda się do różnorakiego zastosowania.

W powiązaniu z powyższym sklejka MDF ma najbogatszą sposobność użytkowania. Dodatkowo, dykta MDF posiada takie zalety jak izotropowość, niezwykle wysoki szczebel elastyczności, w jakikolwiek sposób przypuszczalnie można ją cudownie frezować, poprzez wykorzystanie różnorakich parametrów w ten sposób jest ona wytrzymała na moczenie, a również niezwykle prosta do wykończenia.