Decyzja o zakupie bramki wejściowej nie jest klarownym ćwiczeniem, a dodatkowo dostatecznie drogim, stąd obecnie nie można sobie pozwolić nawet na minimalny lapsus. Zanim nabędziemy wspomnianą sporą bramę wejściową, powinno się zwrócić uwagę na kilka elementów jeszcze przed samym poleceniem rezewacji, najtrafniej na poziomie montażu. Najznaczniejszym zaciekawieniem cieszą się spore bramy wejściowe segmentowe. Zwłaszcza stąd, że cechują się one doskonałymi parametrami zabezpieczającymi. Inną kolejno dogodnością bramy wejściowej jest w pełni użytkowana powierzchnia garażu.

Aczkolwiek, proponujemy ażeby przy montażu przypomnianej bramki wjazdowej, zaabsorbować się jej elementami kompozycji, wyłącznie w jakowo dobry sposób przypuszczalnie możemy uniknąć kłopotliwych błędów. Instalując sporej wielkości bramę garażową po pierwsze sprawdzajmy elewacje garażu. Dokładnie obserwujmy czy nie widnieją na niej rury, pale konstrukcyjne, oraz świetliki umieszczone na poziomie naszych prowadnic. Wszelkie wspomniane elementy także tyczą się sufitu. Kolejną ważną rzeczą jest zrobienie precyzyjnych pomiarów bramy wjazdowej.

Na tym etapie inspekcji, winniśmy za każdym razem uwzględniać chociażby jeszcze wgłębienie wmontowanej bramy garażowej, zamiennie tytułowanej wielkością naszego garażu. Dla wszelkiego siłownika, wytyowanej długości naszej bramy garażowej oraz typu sterowania, istnieją odemienne właściwości żądane przy konstrukcji bramy, o których powinno się zawsze pamiętać już na poziomie montażu. Na samym końcu podpowiadamy wybierać nadproże o należytej wysokości, tak ażeby nie konieczne było rozliczać nadprogramowej opłaty za naszą bramę wjazdową.