Ożenek oraz przyjęcie weselne to kluczowy moment w egzystencji oblubieńców oraz ich zaproszonych gości. Wybór sali balowej i kuchni jest kwestią szczególnie jednostkową, lecz istnieje kilka podpowiedzi, jakie względnie mogą uczynić, iż wybór stanie się o co niemiara zwyczajny. Pierwszy najistotniejszy podpunkt figurujący w naszym cyklu dotyczący lokalizacji kuchni na bankiet weselny. Bowiem, kuchnia w jakiej dokona się bankiet weselny powinna się znajdować w pobliżu lokalu w jakim odbędzie się ślub. Ten warunek ma niemałe znaczenie dla nowożeńców jak również ich zaproszonych gości, albowiem nie muszą się wówczas denerwować tym, jak przybyć na teren imprezy.

Szczególnie ten problem tyczy się sproszonych gości, którzy zazwyczaj na tego gatunku bale nie zamierzają przybywać osobistymi środkami lokomocji. Stąd obecnie, tenże ciężar przywiezienia delegatow do gastronomi, w jakiej ma się dokonać przyjęcie weselne spada odpowiedzialność dla oblubieńców. Bezwarunkowo kłopot transportu powiązany jest z ekstra obciążeniem logistycznym oraz finansowym. Zdecydowanie częściej modne stają się wesela w obszarze przyrody, w taki o to zamysł oblubieńcy nie są obarczeni stresować się umiejscowieniem sali bankietowej a też kuchni w jakiej ma się odbyć przyjęcie weselne, bowiem oba te tereny mogą zostać zjednoczone w jednym położeniu na dowód w niedużym pałacyku, bądź domostwie agroturystycznym.

Ma to bardzo dobre strony, ponieważ często owe budynki weselne znajdują się poza centrum miasta są stosunkowo mniej kosztowne w przyrównaniu do opłat konkurencji.